16 днів проти насильства





З 25 листопада по 10 грудня 2018 року у Охрімовецькому НВК стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування не терпимого ставлення до будь-якої форми насилля. У школі акція «16 днів проти насилля» розпочалась зі створення інформаційного  стенду «Захисти життя – зупини насильство!».

        Психологом Гаврішко Людмилою Дем’янівною було проведено заняття з елементами тренінгу  на тему: «  Ми проти насилля» серед учнів 9-х та 8-х класів. Була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. 
Педагогом організатором Пелехатою Г.П. було проведено відео лекторій  з елементами бесіди в який увійшли теми -  «Насильство та кримінальна відповідальність», «Булінг – мовчати не треба», учнями 9-11 класу  було переглянуто фільм «Небезпечна гра», присвячений боротьбі проти рабства та торгівлі людьми. 
У рамках акції  «16 днів проти насилля» відбулася  зустріч  учнів із медичним працівником,Ткачук Л.В., яка розповіла про хворобу СНІД і ВІЛ та шляхи інфікування; були проведені тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження ВІЛ, у школі проведено акцію «Червона стрічка».














Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім'ї - завдання, яке стоїть перед педагогами та психологом школи. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Адже за результатами анкетування  в Україні майже 60 відсотків дітей, вдома та в школі, страждають від насильства . Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.



        Безумовно,  подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Коментарі